Paide Linnameeskond alistas UEFA Konverentsiliigas Islandi klubi Stjarnani 4:0 ning jõudis kolmandasse eelringi.

Pärast avamängu 1:2 kaotust oli ülesanne selge – Pärnu Rannastaadionil tuleb mäng võita ja otse edasipääsemiseks vähemalt kahe väravaga.

Kuigi avapoolajal oli esiti paremad võimalused külalistel, avas Henrik Ojamaa 29. minutil skoori, lükates palli võrku pärast Daniel Lutsu head eeltööd. Teisest poolajast ei olnud mängitud minutitki, kui Abdoulie Ceesay näppas vastastelt palli – juuni lõpus Real de Banjulist liitunud ründaja tormama ei hakanud, vaid leidis Robi Saarma, kes nahkkera kindlalt väravasse virutas.

Rannastaadioni 1380 pealisest publikust käis veelgi võimsam möiratus läbi 57. minutil, mil Stjarnani järjekordse kaitsepraagi karistas ära Ceesay ise. I-le pani punkti Michael Lilanderi kaunis karistuslöök 84. minutil, mis tegi lõppseisuks 4:0.

Kuigi Paide oli Rannastaadionil juba varasemalt kolmel korral edasi pääsenud, ei oldud kodupubliku ees ühtegi mängu normaalajal võidetud. Nüüd tehti seda stiilselt ning tasuks on kolmanda ringi vastasseis Rootsi tippklubi Häckeniga. Esimene mäng on 7. augustil Göteborgis ja kordusmäng 13. augustil kell 19.30 A.Le Coq Arenal.

Paide Linnameeskond – Stjarnan FC  4:0 (1:0) – kahe mängu kokkuvõttes 5:2
29. Henrik Ojamaa, 46. Robi Saarma, 57. Abdoulie Ceesay, 84. Michael Lilander

Hoiatused: 28. Ivan Stojkovic (peatreener), 31. Jüris Sahkur (väravavahtide treener), 78. Mechini Gomis, 82. Patrick Kristal – 77. Helgi Frodi Ingason, 83. Gudmundur Kristjansson, 90+3. Jokull Elisabetarson (peatreener)

Paide: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Nikita Baranov, Milan Delevic, Michael Lilander, Predrag Medic (74. Oskar Hõim), Patrik Kristal, Henrik Ojamaa, Daniel Luts (82. Gerdo Juhkam), Robi Saarma (74. Dimitri Jepihhin), Abdoulie Ceesay (68. Mechini Gomis).
Varus: Mihkel Aksalu, Mattias Sapp, Kristofer Piht, Andre Frolov, Hindrek Ojamaa, Siim Luts, Muhammed Suso, Mouhamed Gueye.

Stjarnan: Mathias Rosenörn, Örvar Logi Örvarsson, Thorarinn Valdimarsson, Sindri Thor Ingimarsson (65. Daniel Laxdal), Gudmundur Kristjansson, Kjartan Mar Kjartansson (60. Johann Arni Gunnarsson), Robert Frosti Thorkelsson (65. Adolf Dadi Birgisson), Hilmar Arni Halldorsson (60. Haukur Örn Brink), Helgi Frodi Ingason, Örvar Eggertsson, Emil Atlason.
Varus: Arni Olafsson, Viktor Reynir Oddgeirsson, Jon Hrafn Barkarson, Daniel Finns Matthiasson, Sigurdur Gunnar Jonsson, Alexander Mani Gudjonsson.