Märtsikuu alguses asus Paide Linnameeskonna noorteöö juhina tööle klubis varasemalt noortetreenerina ametis olnud Margus Luts.
Kuidas oled uude ametisse sisse elanud ja mis on olnud esimesed tegemised?
Kindlasti oli see pakkumine minu jaoks väga suur väljakutse. Arvan, et sellised väljakutsed tuleb vastu võtta ja enda arendamine ja elukestev õpe on edasiviiv jõud. Uues ametis olen sisseelanud, treenerite tiim on meil tore, toetame üksteist, samuti juhtkond on väga abivalmis, samuti keskkond on tuttav, olen varasemalt töötanud nii Järva vallas kui Türi vallas noortetreenerina ja tuttav on ka Paide. Sisseelamine on läinud hästi ja kõik inimesed on mu kõrval olnud väga toetavad. Väga tore on olnud.
Mis on need suuremad plaanid, ideed või ka muudatused, mida sooviksid ellu viia?
Esialgu jätkame seda tööd, mida endine noorteööjuht Kert Kütt meile ette andis ja proovime neid koos treeneritega ellu viia, ning jätkata samal kursil kuhu Paide tänaseni liikunud on. Hetkel on meil treeningkeskused Koerus, Järva-Jaanis, Aravetel, Roosna-Allikul, Väätsal, Türil ja Paides. Kindlasti soovime treeningkeskuseid juurde luua. Mõte on liikuda Imaverre, Koigisse, Amblasse, Albusse.
Lisaks poiste gruppidele on tüdrukute treeningrühm, mida juhendab Vanessa Vaher
Jah, tõepoolest. Sügisel alustas Koerus ja Paides üks tüdrukute grupp. Soovisime ka Türil avada, aga kui tuli koroonaaeg, siis me ei saanud seda gruppi seal avada. Kindlasti soovime ka teistes treeningkeskustes avada tüdrukute gruppe.
Mis on noortetöö arendamise juures kõige olulisem ja keerulisem?
Väga oluline on, et teeme ühte asja, seame ühised eesmärgid, sihid, kuhu me tahame tulevikus jõuda. Kõige keerulisem ongi see, et kuidas see tee leida. Sellega me igapäevaselt tegeleme, otsime erinevadi koostöövõimalusi koolidega, omavalitsustega. Väga oluline on just suhtlemine lastevanematega. Koostöö on võti!
Kuidas on hetkel noorteöö klubis ümber korraldatud?
Sellel nädalal oleme täielikult distantsõppel. Klubina tahame käituda kindlasti vastutustundlikult, olla kannatlikud, mitte teha kiirustatuid otsuseid. Iganädalaselt teeme plaane ümber, kuidas lastele pakkuda neid võimalusi, et nad saaksid treenida. Järgmisest nädalast soovime alustada individuaaltreeningutega grupipõhiselt aga neid otsuseid ei tee kiirustades.
Kuidas distantsõpe välja näeb?
Eelmisel kevadel oli meil kogemus olemas ja treeningud olid väga vahvad. Treeningutest said osa võtta ka lapsevanemad. Treeningud toimuvad treeneri juhendamisel Zoomi veebikeskkonnas erinevatele vanustele. Samas treenerid jälgivad oma grupi treenijad, kas arvuti või telefoni vahendusel, et lapsed ilusti kaasa teeksid, tunneksid rõõmu treeningust ja innustavad neid. Treeningud näevad välja Zoomi keskkonnas niimoodi, et fitness treener Raiko Karpov näitab harjutuse ette ja lapsed proovivad harjutuse järgi teha. Kevadel (eelmisel aastal- toim.) proovisime ka seda lahendust, kui ilmad olid ilusamad, et lapsed olid koos pallidega õues, siis saime neid harjutusi ja erinevaid tehnika harjutusi teha ka pallidega. Kindlasti proovime ka sellel perioodil teha. Aga mitte veel sellel nädalal.
Räägime veel klubi noortetööst. Klubi on teinud juba aastaid järjepidevat tööd selle nimel, et meie noored omad kasvandikud ühel päeval koputaksid esindusmeeskonna uksele. Aga mis on veel see samm, mida saaks edasi teha?
Peame jätkama seda sama tööd, mida oleme siiamaani teinud. Kui vaadata nüüd ajas tagasi, kui palju on Paide arenenud just tänu sellele, et siin on korralik treeningkeskus- kunstmuru ja korralik murustaadion, on näha, et sellest on tulnud tulemused. Loodame, et ka teistes treeningkeskustes treeningtingimused tõusevad ja kui tuleb meil lapsi rohkem trenni, tõuseb ka selle tulemusel konkurents.
Miks on Margust kutsutud ka perekonnanimega Jalgpall, milline on olnud tema mängijakarjäär ning kuidas sai temast treener saab kuulata pikemalt meie raadiosaates “Jalgpall südames”.
Järgmine saade on eetris Kesk-Eesti Tre raadios teisipäeval, 30. märtsil.
“Jalgpall südames” avasaadet, kus käis külas legendaarne treener Viktor Mets, saab kuulata järgi SIIN!