Paide Linnameeskond alistas UEFA Konverentsiliiga 1. eelringi avamängus võõrsil Walesi klubi Bala Town 2:1, skoori tegid värske täiendus Abdoulie Ceesay ja Predrag Medic.

Viies järjestikune hooaeg eurosarjas tähendas Linnameeskonna jaoks esmakordselt asetatud meeskonna rollis olekut ja nii võis öelda, et vaatamata koduse liigahooaja tagasilöökidele, sõideti Walesi kerge favoriidina.

Walesi meistri Saintsi kodustaadionil peetud mäng algas mõlemapoolselt ettevaatlikult ning avapoolaja ohtlikumad momendid olid pigem Bala Townil. Korra löödi kasti keskelt üle, teise olukorra päästis Ebrima Jarju hea tõrje. Paide uus keskkaitsja Milan Delevic tulistas kauglöögi napilt mööda, tänavuse esiründaja Robi Saarma löögi suutis vastaste väravavaht tõrjuda.

Teine poolaeg möödus juba Paide selge kontrolli all ning 64. minutil asuti juhtima. Real de Banjulist hangitud ründaja Abdoulie Ceesay vajas debüütmängus vaid seitset minutit, kui ta Patrik Kristali eeltöö külmavereliselt juhtväravaks realiseeris.

Eduseisus ei hakanud külalised üleliia riske võtma, amatöörmeeskond Bala Town jällegi ei suutnud väsimuse tõttu tugevat survet peale panna. Paide olukord muutus veelgi roosilisemaks 90. minutil, mil kodumeeskonna väravavaht pudistas Medici tõrjutava kauglöögi külje alt sisse.

2:0 võit maitsnuks muidugi suurepäraselt, parku tegi Daniel Luts neljandal üleminutil penaltiväärilise vea ja nii asutakse nädala pärast Pärnus toimuvat korduskohtumist mängima üheväravalises eduseisus. Rannastaadionil antakse 18. juulil avavile kell 19.30.

Bala Town FC – Paide Linnameeskond  1:2 (0:0)
90+5. pen. Joshua Ukek – 64. Abdoulie Ceesay, 90+2. Predrag Medic

Hoiatused: 52. Naim Arsan – 45. Milan Delevic, 86. Oskar Hõim, 90+4. Ebrima Jarju

Bala: Joel Torrance, Naim Arsan (83. Uniss Kargbo), Kyle Harrison, Ross White, Alexander Downes, Louis Robles (55. Osebi Abadaki), Nathan Peate, Aeron Edwards (90+1. Joseph Malkin), Lassana Mendes, Kieran Smith, George Newell (83. Joshua Ukek).
Varus: Daniel Clark, Nathan Burke, Kevin Petro, Thomas Hughes, Samba Badjana.

Paide: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Gerdo Juhkam, Milan Delevic, Michael Lilander, Siim Luts (83. Daniel Luts), Predrag Medic, Patrik Kristal (83. Oskar Hõim), Dimitri Jepihhin (56. Abdoulie Ceesay), Henrik Ojamaa, Robi Saarma (83. Thomas Agyepong).
Varus: Mihkel Aksalu, Mattias Sapp, Herol Riiberg, Kristofer Piht, Andre Frolov, Hindrek Ojamaa, Muhammed Suso, Nikita Baranov.