Paide Linnameeskond võitis FCI Levadia vastu Evald Tipneri karikafinaali avapoolaja 2:0, kuid pidi lõpuks tunnistama vastaste 4:2 üleolekut.

Linnameeskonna ajaloo kolmas karikafinaal sai imelise alguse, kui Robi Saarma viis Patrik Kristali eeltöö järel Paide juba 12. minutil juhtima. Edu võinuks olla suuremgi, kuna Saarma ei realiseerinud ei penaltit ega head võimalust 6-7 meetrilt.

Vigade parandus tuli 35. minutil, mil Thomas Agyepong saatis suurepäraselt keerutatud kavala palli Oliver Ani seljataha.

Teisel poolajal rollid vahetusid ja niivõrd jõuliselt, et võitjas ei tekkinud lõpuks kahtluski. Levadia pani teise käigu sisse ning tänu Mihkel Ainsalu tabamusele 48. ja Abdul Razak Yusifi õnnetule omaväravale 55. minutil, algas kõik otsast peale.

Premium liiga liider jätkas mängu kontrollimist ning jõudis kahel korral sihile, kusjuures mõlemat väravat iseloomustavad üheltpoolt hiilgav pealelöök, aga teisalt Paide meeste mitterahuldav kaitsetöö. Joao Pedro lõi 73. minutil 3:2 ja Michael Schjönning-Larsen üheksa minutit hiljem lõppseisuks 4:2.

Meeskonnad kohtuvad uuesti juba kolmapäeval Premium liiga 13. vooru mängus Paides.

Tallinna FCI Levadia – Paide Linnameeskond  4:2 (0:2)
48. Mihkel Ainsalu, 55. ov. Abdul Razak Yusif, 73. Joao Pedro, 82. Michael Schjönning-Larsen – 12. Robi Saarma, 35. Thomas Agyepong

Realiseerimata penalti: 29. Robi Saarma (Paide)
Hoiatused: 14. Edgar Tur, 24. Felipe Felicio, 24. Curro Torres (peatreener), 66. Ioan Yakovlev, 73. Joao Pedro, 90+3. Robert Kirss – 27. Predrag Medic, 50. Gerdo Juhkam, 87. Thomas Agyepong, 88. Hindrek Ojamaa, 90+3. Daniel Luts

Levadia: Oliver Ani, Michael Schjönning-Larsen, Heitor, Rasmus Peetson, Edgar Tur, Mihkel Ainsalu (90+6. Maksimilian Skvortsov), Til Mavretic, Mark Oliver Roosnupp (46. Ioan Yakovlev), Richie Musaba (46. Frank Liivak), Joao Pedro (84. Alexandre Lopes Gomes), Felipe Felicio (89. Robert Kirss).
Varus: Karl Andre Vallner, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste, Bourama Fomba.

Paide: Ebrima Jarju, Abdul Razak Yusif (61. Karl Mööl), Nikita Baranov, Gerdo Juhkam, Hindrek Ojamaa, Henrik Ojamaa (81. Joseph Saliste), Predrag Medic (61. Oskar Hõim), Patrik Kristal, Dimitri Jepihhin (61. Daniel Luts), Thomas Agyepong, Robi Saarma (81. Siim Luts).
Varus: Mihkel Aksalu, Herol Riiberg, Andre Frolov, Silver Alex Kelder.