Paide Linnameeskond tunnistas UEFA Konverentsiliiga 2. eelringi avamängus Stjarnani 2:1 paremust. Edasipääseja selgub 1. augustil Pärnus.

Avakohtumine Islandi klubi vastu kulges Reykjavikis kodumeeskonna kerge ülekaalu all, kuid omad võimalused olid ka külalistel.

Skoori avas Eesti juurtega ründaja Emil Atlason 24. minutil, kui Stjarnan harutas nurgalöögi olukorras Paide kaitseliini osavalt lahti. Avapoolaja lõpus päästis Ebrima Jarju hea tõrje meeskonna kaheväravalisse kaotusseisu jäämisest.

Teist poolaega alustas Linnameeskond julgelt ning teenis islandlaste käega mängu tõttu penalti, mille 55. minutil realiseeris Patrik Kristal. 16-aastasel keskväljamehel oli hiilgav võimalus ka iluväravast Paide juhtima viia, kuid pommlöök 25 meetrilt tabas latti.

Otsustava värava lõi siiski Stjarnan, kui Milan Delevic duellis libises ning Atlason sai 73. minutil trahvikasti keskel segamatult skoorida. Päris lõpu eel hiilgas ka vastaste väravavaht, tehes Dimitri Jepihhini lähilöögi vastu supertõrje.

Korduskohtumine peetakse 1. augustil Pärnu Rannastaadionil algusega kell 19.30.

Stjarnan FC – Paide Linnameeskond 2:1 (1:0)
24., 73. Emil Atlason – 55. pen. Patrik Kristal

Hoiatused: 62. Kjartan Mar Kjartansson, 80. Haukur Örn Brink – 21. Nikita Baranov, 45. Abdoulie Ceesay, 70. Predrag Medic

Stjarnan: Mathias Rosenörn, Oli Valur Omarsson (14. Haukur Örn Brink), Heidar Aegisson, Gudmundur Kristjansson, Sindri Thor Ingimarsson, Örvar Logi Örvarsson, Robert Frosti Thorkelsson, Helgi Frodi Ingason (72. Hilmar Arni Halldorsson), Kjartan Mar Kjartansson (72. Baldur Logi Gudlaugsson), Örvar Eggertsson (72. Johann Arni Gunnarsson), Emil Atlason.
Varus: Arni Olafsson, Daniel Laxdal, Adolf Dadi Birgisson, Jon Hrafn Barkarson, Thorarinn Valdimarsson, Daniel Finns Matthiasson, Sigurdur Gunnar Jonsson, Alexander Mani Gudjonsson.

Paide: Ebrima Jarju, Michael Lilander, Nikita Baranov, Joseph Saliste, Patrik Kristal, Milan Delevic, Predrag Medic (75. Oskar Hõim), Henrik Ojamaa, Siim Luts (25. Dimitri Jepihhin), Robi Saarma (75. Thomas Agyepong), Abdoulie Ceesay (55. Daniel Luts).
Varus: Mihkel Aksalu, Mattias Sapp, Gerdo Juhkam, Andre Frolov, Mechini Gomis, Hindrek Ojamaa, Muhammed Suso, Mouhamed Gueye.